Blog

18 tablic na Pintereście, które ułatwią pracę grafikowi

Dziennie spędzasz mnóstwo czasu oddając się kreatywnej pracy, ale wiele z tych godzin to tworzenie rzeczy, które można z powodzeniem przyspieszyć. W internecie jest mnóstwo gotowych materiałów, które ułatwiają pracę grafikowi. Mockupy świetnej jakości, pomysłowe fonty, czy darmowe zdjęcia. To wszystko jest dziś na wyciągnięcie ręki. Gotowe pomóc Ci sprawić, aby Twój klient czuł, że dostaje produkt wysokiej jakości.

Pinterest to ogromne źródło inspiracji i materiałów dla grafików. Spośród rzeszy profili „pinujących” wszelakie projekty skompletowałem 18 tablic, których właściciele zebrali naprawdę przydatne materiały. Dla Twojej wygody tablice podzieliłem na różne kategorie.

Ikony

Icons, Icon & Icons

Tablica należąca do Graphic Design Junction. Cieszy się ogromną popularnością ze względu na to, że zawiera ponad pół tysiąca pinów z paczkami ikon.

Icons

FIVE Studio z Mołdawii prowadzi tablicę rewelacyjnych, minimalistycznych ikon. Naprawdę warto mieć w swoich obserwowanych.

Vector Icons

Freepik.com to jeden z największych na świecie serwisów oferujących darmowe grafiki. Ich tablica to zbiór paczek ikon z ich strony. Potężny zbiór. Nic, tylko śledzić.

Graphic – Icons

Tablicę prowadzi włoski webdeveloper Daniele De Nobili, zawiera niezłą kolekcję przyjemnych ikonek.

Triki i tutoriale

Photoshop Tips & Tricks

Debby Herold to fotografka, która posiada sporą kolekcję tablic. Dla grafików z pewnością przyda się tablica z trikami do Photoshopa. Tutoriale i triki dotyczą głównie pracy przy zdjęciach, jednak są bardzo profesjonalne i mogą się przydać przy projektowaniu różnych materiałów.

Photoshop Tutorials

Tablica należąca do serwisu Photoshop Training Channel, który zajmuje się właśnie tematyką nauki obsługi Photoshopa. To spory zestaw tutoriali i można liczyć, że w przyszłości będzie się szybko powiększał.

Photography Tips, Tutorials and Tricks

Lisa Smith prowadzi ponad setkę różnych tablic na Pintereście, ale ta z pewnością należy do najciekawszych. To ponad pół tysiąca fotograficznych sztuczek i photoshopowych tutoriali.

Mockupy

mockups

Znany na naszym podwórku jako Misz – Michał Galubiński ma duże powodzenie na Pintereście, a jego częstotliwość „pinnowania” również robi wrażenie. Na tablicy mockups zgromadził niezłą kolekcję mockupów, które z pewnością przydadzą Ci się do prezentacji własnych prac.

Free Resources

Vlasislavowi udało się na swojej tablicy zebrać ogromną ilość przydatnych mockupów. Jest w czym wybierać.

mock up| Free mock-up

Rosyjskia agencja smuzi-studio posiada bardzo fajną kolekcję tablic na Pintereście. Ich tablica z mockupami to imponujący zbiór materiałów wysokiej jakości.

PSD Mock ups

Tablica 78creative z Kanady to ponad pół tysiąca najróżniejszych mockupów do pobrania. Jest w czym wybierać.

mockup

Warto też zainteresować się tablicą studia Pastel Feather. Ilość pinów na razie nie robi wrażenia, ale po ilości wszystkich materiałów dodawanych przez studio można się spodziewać jeszcze sporej dawki pinów.

Fonty

Free Commercial Fonts

Tablica dla fanów typografii prosto od André Bessa z Portugalii. André kolekcjonuje darmowe czcionki do użytku komercyjnego. Bardzo przydatne źródło.

Fonts

Polak Krzysiek Deptuch zebrał bardzo soczystą paczkę fontów zarówno darmowych, jak i płatnych.

Fantastic FREE Fonts

Tablica ekipy Awwwards to bardzo fajny zbiór darmowych fontów. Nieocenione źródło dla typograficznych zabaw.

Superb Fonts for Commercial Use

Nieskromnie zamieszczam także własną tablicę z kolekcją fontów. To zestaw czcionek darmowych do komercyjnego wykorzystania, ale także tych płatnych z bezpośrednią informacją o cenie w opisie pina. Mam nadzieję, że podobnie jak dla mnie, dla Was również okaże się przydatna.

Różności

FREE Photoshop Stuff

Spory zbiór najróżniejszych materiałów dla grafików. Tekstury, style, kształty i akcje Photoshopa oraz wiele innych.

Free Web UI Elements

Prawie półtysięczny zbiór gotowych elementów. Najróżniejsze ramki, wstążki, wskaźniki, elementy formularzy i mnóstwo innych elementów do wykorzystania lub inspiracji.

NEWSLETTER

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach