Blog

Darmowe banki filmów video [Aktualizacja kwiecień 2020]

Filmy coraz częścią stają się głównym elementem stron internetowych. Przyciągają uwagę użytkownika i sprawiają, że witryna jest dynamiczna i nowoczesna. Dlatego też, powstały legalne źródła, z których można pobrać darmowe filmy video i wykorzystać na stronie www. Podpowiadamy, gdzie ich szukać.

 

Skąd brać legalne filmy video?

Twórcy stron internetowych coraz chętniej wykorzystują w swoich projektach materiały video, jako główny element witryny. Film, podobnie, jak zdjęcie wywołuje określone emocje, co wpływa na odbiór strony przez użytkownika.

Nie każdy jest jednak specjalistą w nagrywaniu produkcji filmowych, dlatego też coraz większą popularnością cieszą się darmowe banki video udostępniające filmy na określonej licencji. Poniżej przedstawiamy listę takich serwisów, gdzie możecie pobrać klipy w całkiem niezłej, a często nawet bardzo dobrej jakości. Do wykorzystania na stronie www lub w innych Waszych projektach. Niektóre materiały są dostępne tylko do użytku prywatnego, ale większość także do komercyjnego. Część na licencji CC0 lub CC BY z koniecznością uznania autorstwa. Zanim pobierzecie dany materiał – koniecznie zapoznajcie się z licencją. Warto jednak pamiętać o tym, że jeśli zależy nam na pokazaniu ludzi, którzy tworzą naszą firmę, procesu technologicznego, którym się szczycimy, czy każdej innej strony naszej działalności, dobrze wykonany, profesjonalny film tworzony na zamówienie jest tutaj kluczem do opowiedzenia naszej historii.

Coverr

darmowe banki filmów video

Ciekawa baza darmowych filmów udostępnianych na licencji CC0, do dowolnego wykorzystania zarówno komercyjnego, jak i prywatnego. Naprawdę bardzo dobra jakość. best design

Distill

10 klipów wideo co 10 dni. Do personalnego i komercyjnego użytku.

Clipcanvas

filmy wideo darmowe na stronę www

Bank filmów, w którym można znaleźć także darmowe video do pobrania. Do dowolnego wykorzystania.

Cute Stock Footage

video za darmo filmy

Darmowe filmy w dobrej jakości do wykorzystania komercyjnego i prywatnego z uznaniem autorstwa. Właściciele serwisu preferują podanie linku do strony. Są tu też filmy płatne, dostępne na licencji „Royalty free”.

Free Animal Video

darmowe filmy video ze zwierzętami

Kanał na YouTube z darmowymi filmami ze zwierzętami. Całkowicie darmowe, do użytku komercyjnego i prywatnego. Bez konieczności podawania autora.

Life of Vids

klipy wideo do projektów

Bank filmów podanych w bardzo designerski sposób. Video dostępne na licencji CC0, bez konieczności podawania autora.

Mazwai

free hd videos download

Filmy wysokiej jakości do bezpłatnego pobrania. Należy oznaczyć autora filmu. Pliki do wykorzystania w dowolny sposób.

Motion elements

MotionElements

W zbiorach serwisu znajdują się także darmowe video do pobrania. Limit na darmowe filmy – maksymalnie 3 pobrania dziennie. Do dowolnego wykorzystania.

NASA Videos

filmy z archiwum NASA

Filmy i animacje udostępnione przez NASA. Tylko do użytku prywatnego, z podaniem autora (link do strony). Jako jednostka rządowa NASA nie korzysta z żadnej licencji, ma swoje zasady, na których udostępnia materiały.

Pexels Video

free videos

Bezpłatne filmy video na licencji CC0. Do wykorzystania w dowolny sposób, komercyjnie i prywatnie.

Videezy

free hd video

Bank z darmowymi filmami w dobrej jakości. Dostępne na różnych licencjach, najczęściej CCBY. Przy pobieraniu filmu koniecznie sprawdźcie rodzaj licencji w szczegółach.

Videvo

free video footage

Zbiory filmów dostępne za darmo, na licencji CC 3.0. Bez konieczności uznania autorstwa. Do wykorzystania prywatnego i komercyjnego.

Vidsplay

filmy darmowe na stronę www

Darmowe filmy do dowolnego użytku – prywatnego i komercyjnego z koniecznością podania autora (linku do strony).

Vimeo

darmowe video hd

W zbiorach serwisu Vimeo jest grupa filmów darmowych, w jakości HD, dostępnych do dowolnego użytku.

XStockvideo

darmowe filmy do strony www

Na stronie dostępne są zarówno płatne, jak i darmowe filmy. Darmowe tylko do użytku prywatnego. Do użytku komercyjnego dostępne za opłatą.

Wikimedia Commons

zbiór plików wideo

Zbiór darmowych klipów video w Wikimedia Commons. Do dowolnego wykorzystania, zarówno z uznaniem autorstwa, jak i bez. Należy sprawdzić, jaka licencja dotyczy danego filmu.

NEWSLETTER

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach