Blog

Gry dla projektantów – sposób na relaks i trening umiejętności

Niektórym gry kojarzą się wyłącznie z zabijaniem czasu. Nie każdy wie, że istnieją gry, które pomagają ćwiczyć umiejętności wykorzystywane w codziennej pracy. Oto nasza kolekcja gier, które spodobają się każdemu grafikowi i nie tylko.

Niektóre z wymienionych niżej pozycji to gry logiczne, w które może grać każdy. Te nieco trudniejsze wymagają znajomości zagadnień związanych z projektowaniem i grafiką.

Gry pomagają trenować umiejętność logicznego myślenia oraz umiejętności związane z posługiwaniem się narzędziami przydatnymi dla grafików. Dobry sposób na relaks oraz jednoczesne ćwiczenie skilla.

 0h h1

Gra logiczna polegająca na wypełnieniu planszy kwadratami w dwóch kolorach. W każdym rzędzie mogą być jedynie dwa kwadraty w tym samym kolorze. Ułożenie nie może się powtarzać.

 0h n0

Gra, w której trzeba uzupełnić pola kółkami w odpowiednich kolorach. Cyfry na niebieskich kołach, pokazują ile pól w takim samym kolorze powinno się obok nich znajdować.

Shoot the serif

I shot the Serif

Gra polega na ustrzeleniu szeryfowych fontów. Przydaje się spostrzegawczość i szybkość. Zwłaszcza, że gra jest na czas.

Logo Quiz

Logo Quiz Game

Relaksująca gra w odgadywanie logotypów znanych marek. Oczywiście w jak najkrótszym czasie.

COLOR Run

ColorRun

Niby prosta gra polegająca na kliknięciu w jaśniejszy kolor. Ale im wyższy poziom tym trudniej. Można dostać oczopląsu 🙂

RGB Challenge

RGB Challenge

Gra przeznaczona dla grafików. Dość wysoki poziom trudności. Należy odgadnąć kolor zapisany w modelu RGB.

Color Runaway

grawkolory

Na powiększającej się z każdą rundą planszy należy odszukać pole, które wyróżnia się kolorem. Im dalej tym mniejsze różnice pomiędzy polami.

Kern Type

Kern Type

Gra, w której na oko musicie ustawić literki, tak aby całość była harmonijna i dobrze się prezentowała.

Pixel Game

Pixel Game

W tej grze na oko musicie odmierzyć baner o odpowiedniej wielkości podanej w pikselach. Trzeba się nieźle natrudzić!

Hex Invaders

Hex Invaders

Musimy ustrzelić kosmitę w odpowiednim kolorze. Podpowiedź, którego mamy atakować jest zapisana w postaci heksadecymalnej u góry ekranu.

The Bézier Game

The Bézier Game

Gra wymagająca uwagi i skrupulatności. Pomaga ćwiczyć umiejętność posługiwania się narzędziem pióra, które jest jednym ze sposobów na wykonanie szparowania obiektów.

Hex Color Game

HEX Color Code Game

W grze musimy wybrać odpowiedni kolor. Podpowiedź, który należy kliknąć jest zapisana w postaci heksadecymalnej na środku ekranu. Gra na czas.

NEWSLETTER

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach