Blog

Menu inne niż wszystkie, czyli jak wyróżnić swoją stronę www?

Ciekawe efekty na stronie internetowej nie tylko urozmaicają ją pod względem wizualnym, ale również skutecznie przyciągną wzrok odbiorcy. Oto kilka interesujących efektów, które mogą być wykorzystane w nawigacji na responsywnej stronie www.

Dobrze zaprojektowana strona internetowa spełnia nie tylko funkcję informacyjną. Ma również za zadanie przeprowadzić klienta przez proces zakupowy, czy w prosty sposób poprowadzić go do formularza kontaktowego. Realizuje więc konkretny cel. Witryna powinna być jednak nie tylko funkcjonalna, czytelna i przejrzysta. Powinna także w pewien sposób zaskakiwać odbiorcę, przykuwać jego uwagę. Wyróżniać się na tle innych stron internetowych.

Efekty na stronie internetowej

Wyobraź sobie, że jesteś klientem, który poszukuje konkretnej usługi. W tym celu przeglądasz kilkanaście różnych firmowych stron internetowych. Zaprezentowana na nich oferta jest w wielu przypadkach podobna. Ale jedna strona szczególnie przykuwa Twój wzrok. Jest oryginalna i wdrożono na niej ciekawe efekty, które sprawiają, że witryna żyje, że coś się na niej dzieje. Z pewnością zapamiętasz nie tylko taką stronę www, ale i nazwę firmy.

Właśnie dzięki zastosowaniu w witrynie różnego rodzaju animacji oraz efektów zwiększamy szansę na to, że odbiorca zapamięta naszą stroną internetową. Oczywiście elementy te powinny być stosowane z umiarem, aby niepotrzebnie nie obciążać witryny i nie odstraszać odbiorców.

Mamy tutaj listę ciekawych efektów do zastosowania w menu strony internetowej. Dzięki nim nawigacja w witrynie jest nie tylko funkcjonalna, ale także wyróżnia się na tle innych stron www.

Perspective Page View Navigation

efekt 3d menu nawigacja

Ciekawy efekt menu, który z pewnością spodoba się miłośnikom różnego rodzaju bajerów na stronach www. Po kliknięciu witryna przechodzi do wyglądu 3D, aby odsłonić dostęp do menu.

Full-Screen Pushing Navigation

skrypt efekt menu full screen

Skrypt z full screenowym menu. Proste, przejrzyste. Jest w stanie pomieścić dodatkowe informacje, jak na przykład dane kontaktowe.

Animated Border Menu

animowany efekt menu nawigacja

Kilka różnych efektów wyświetlania nawigacji na stronie www. Wszystkie inspirowane kształtem ramki.

Smart Fixed Navigation

nawigacja strony www skrypt efekt scroll

Sprytne rozwiązanie, w którym nawigacja cały czas jest pod ręką użytkownika w trakcie przewijania strony. Ikona menu jest o wiele mniejsza niż cały pasek i w sumie z powodzeniem zastępuje przycisk „back to top”.

Mega Site Navigation

menu na stronie www z efektami

Nawigacja, którą z powodzeniem można zastosować na bardzo rozbudowanych stronach internetowych, które mają mnóstwo kategorii i podkategorii.

Closing door menu

efekt menu na stronę internetową

Ciekawy efekt menu „zamykanych drzwi” dostępny w dwóch pozycjach horyzontalnej i wertykalnej.

Menu Transition in Effects

efekt nawigacji kafelki

Efekt menu w postaci wodospadu lub układu kafelkowego. Z pewnością spodoba się miłośnikom interfejsu Windowsa.

Unfolding menu

animacja składanego menu na stronie www

Efekt menu składanego w harmonijkę. Ciekawy i przykuwający uwagę.

Smooth Transition

dolne menu RWD

Nawigacja znajduje się w dość nietypowym miejscu u dołu strony. Płynny efekt przejścia.

Multi Level Push Menu

efekt skrypt menu nawigacja

Ciekawy skrypt z wielopoziomowym menu. Przydatny przy rozbudowanych serwisach informacyjnych lub stronach, w których chcemy w menu umieścić kategorie.

Multi Level Menu

responsywne wielopoziomowe menu skrypt

Skrypt wielopoziomowego menu, które może być zastosowane w witrynach o dużej ilości kategorii i podkategorii. Kilka różnych efektów przejścia nawigacji.

Sidebar Transitions

efekt sidebar, przejścia w menu

Skrypt, który z powodzeniem możemy zastosować do menu umiejscowionego z boku strony www. Szeroki wybór różnych przejść.

NEWSLETTER

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach